Як здати квартиру в оренду: оподаткування та штрафи


Здача квартир (кімнат) в оренду в даний час є одним з найбільш поширених, зручних і вигідних способів отримання додаткового доходу. Однак, перед тим, як здати квартиру в оренду, власнику житла слід ретельно вивчити попит і пропозицію ринку нерухомості, дослідити специфіку оподаткування та відповідальність за ухилення від податків, продумати всі нюанси орендних зобов’язань і забезпечити «товарний» вигляд житла, що планується здавати в найм.

Вартість оренди житла

Першим пунктом на шляху до здачі квартири (кімнати) є визначення вартості оренди. Саме адекватна ціна допомагає швидше здати житло. Отже, як же розрахувати суму орендної плати? Насправді все досить просто: достатньо вивчити аналогічні пропозиції на ринку нерухомості. Прочитайте оголошення в газетах (на стовпах, під’їздах, зупинках), перегляньте пропозиції в інтернеті, порадьтеся зі знайомими, що здають або знімають житло. Крім того, обдзвонить кілька агентств нерухомості, опишіть ріелтору переваги і недоліки квартири, її розташування, місцеву інфраструктуру і уточніть приблизну вартість оренди.

Ціна оренди (найму) житла багато в чому залежить від самої квартири: її метражу, наявності ремонту і його якості, укомплектованості меблями і побутовою технікою, наявність металопластикових вікон тощо. Також варто взяти до уваги місце розташування нерухомості: район, транспортну розв’язку, наявність поблизу продуктового магазину, ринку, поліклініки, школи, дитячого садка, стоянки та інших благ цивілізації. Крім того, чималу роль у формуванні розміру орендної плати за квартиру грає рік побудови будинку, так як орендарі все більше віддають перевагу квартирам у новобудові.


Строк оренди житлового приміщення

Це дуже важливий момент, тому що від обраного терміну здачі квартири залежить ваш заробіток. Довгострокова оренда нерухомості за своєю суттю є «пасивним доходом» і потенційний прибуток не настільки великий. Проте, це приносить стабільні дивіденди і не забирає багато часу і сил. Подобова здача квартир (кімнат, будинків) є більш прибутковим варіантом, особливо актуальним у великих містах і туристичних центрах. Однак, подобова оренда житла це, по суті, повноцінний бізнес, який потребує регулярних витрат часу на пошук клієнтів. Крім того, від орендодавця будуть потрібні постійні фінансові вливання на оновлення ремонту, заміну меблів і побутової техніки, прибирання приміщення, оплату комунальних платежів, рекламу та інше.

Агентство нерухомості або оренда квартир без посередників

Пошук квартиронаймачів ви можете проводити самостійно або довірити його професіоналам. Принципового значення це не має, однак і той, і інший метод мають свої переваги і недоліки. Довіривши пошук квартирантів агентству, ви перекладаєте відповідальність за підбір відповідного орендаря на ріелтора, тим самим звільняючи свій час. Крім того, ріелторська компанія допоможе правильно оформити орендні відносини, підписавши з наймачем договір (більш докладно про особливості укладання договору найму читайте в статті про оренду).

Здати квартиру в найм без ріелторів і посередників трохи складніше, так як пошук орендарів може зайняти більше часу і вимагати від наймодавця певних дій. Зокрема, щоб швидко здати квартиру або кімнату можна розклеїти оголошення по району, надрукувати рекламу в газеті або розмістити оголошення в інтернеті. Також гарною підмогою стане «сарафанне радіо», тому що здача квартири знайомим допоможе уникнути шахрайства з орендою нерухомості.


Податок за оренду квартири в 2020 році

Здавати квартиру офіційно і оплачувати прибутковий податок за оренду чи надавати житло в найм незаконно і не платити податкові збори, кожен вирішує самостійно. Однак орендодавцям слід пам’ятати, що здача квартири в оренду без сплати податків є правопорушенням, яке загрожує штрафом у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень (ст. 212 Кримінального кодексу України).

Оплата податку за надання в оренду власного нерухомого майна повинна проводитися 4 рази на рік протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. Сума податку за оренду житла в Україні на 2020 рік складає 18 % від розміру доходу, який було отримано власником нерухомості від здачі свого майна (будинку, квартири або кімнати).

За несплату податку на прибуток з оренди власнику загрожує адміністративний штраф. Несвоєчасна або неповна сплата податкових зобов’язань призводить до застосування аналогічних штрафних санкцій. При цьому орендодавцю необхідно знати, що відповідальність за несплату встановлених законом податків може бути не тільки адміністративна, а й кримінальна (вид покарання визначається розміром несплаченої суми).


Податкова інспекція звертає увагу, що згідно діючого законодавства, сума податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), куди відноситься і податок з оренди нерухомості, повинна розраховуватися наймодавцем житла самостійно. Для цього слід застосовувати єдину ставку податку на прибуток фізосіб в розмірі 18 % з суми доходу за орендоване житло.Юридические консультации предоставляются только при условии прочтения ВСЕХ предыдущих разъяснений по данной тематике (см. выше), если схожие вопросы не обсуждались ранее.Добавить комментарий

Доступна консультация автора online ↑