Комунальна субсидія: основні нюанси


Чи мають право в соцзабезі при оформленні житлової субсидії вимагати довідки за воду, газ та світло?

Співробітникам соцзахисту заборонено вимагати від громадян будь-які документи, які не передбачені Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій. Згідно закону, при оформленні субсидії в управління праці та соціального захисту населення подаються заява та декларація про доходи та витрати, а також договір найму (оренди) житла (при наявності). У рідкісних випадках може знадобитися надання довідки про доходи. Йдеться про ті ситуації, коли в декларації вказані доходи, інформація про які відсутня в ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування.

Як отримати субсидію, якщо рахунки на оплату послуг ЖКГ відкриті на різних членів сім’ї?

Компенсація на оплату житлово-комунальних послуг призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Тому, при оформленні субсидії бажано перевести всі рахунки на одну людину.

Чи нараховується субсидія, якщо розмір квартири (будинку) перевищує встановлені норми житла?

Розмір жилого приміщення, що знаходиться в приватній власності громадян, не є основним критерієм при оформленні комунальної субсидії. Однак, слід пам’ятати, що з метою дотримання принципу соціальної справедливості при наданні пільг і субсидій законодавством України встановлені стандарти в сфері житлово-комунального обслуговування.


Таким чином, компенсація за оплату ЖКП нараховується в рамках встановлених урядом нормативів, а все, що понад цю соціальну норму, людина оплачує із власних доходів. Втім, для сімей, що складаються з одного або двох непрацездатних громадян, соціальна норма житла була збільшена до 75 кв. метрів.

Чи вносити в декларацію дані людини, яка прописана в будинку, але не проживає в ньому?

Розрахунок субсидії у 2020 році відбувається з урахуванням доходів всіх прописаних у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за послуги ЖКГ. Якщо, з яких-небудь причин, зареєстрований член сім’ї не проживає за місцем реєстрації, компенсація може призначатися без урахування його доходів. Підставою для прийняття такого рішення є акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та висновок комісії при виконкомі. Слід уточнити, що все це можливо в разі, коли обсяг споживання комунальних послуг вимірюється індивідуальними засобами обліку.

Як підтвердити фактичне не проживання в квартирі зареєстрованих осіб при оформленні субсидії?

В якості документального підтвердження відсутності людини за місцем реєстрації можна використовувати довідку, яка засвідчує місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці в зв’язку з роботою, тривалим відрядженням, навчанням, лікуванням або відбуванням покарання. Також можна використовувати довідку про оплату ЖКП за іншою адресою.


Чи передаються дані, зазначені в декларації для призначення субсидії, до податкової інспекції?

Орган соціального захисту населення безпосередньо співпрацює з Державною фіскальною службою України, зокрема на запит соцзабезу ДФС надає інформацію про доходи громадян. При цьому, надання співробітниками соцзахисту будь-якої інформації, отриманої в ході оформлення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у фіскальну службу не передбачено.

Як одинокому мобілізованому солдату отримати субсидію?

Найпростіший і швидкий спосіб – відправити поштою заповнену заяву та декларацію про доходи і витрати. До того ж, завдяки новому сервісу Міністерства соціальної політики громадяни України мають можливість подати документи на субсидію в електронному вигляді.

Чи враховуються доходи учасника АТО при оформленні субсидії?

Відповідно до пункту 8 Постанови Кабінету Міністрів «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» при призначенні компенсації на сплату ЖКП особам, які беруть (брали) безпосередню участь в проведенні антитерористичної операції, а також членам їх сімей до сукупного доходу не враховуються:

  • отримана ними у період та/або після безпосередньої участі в бойових діях в зоні АТО благодійна допомога (незалежно від розміру та джерела походження)
  • отримане за час АТО грошове забезпечення, а також інші виплати та соціальні допомоги, що виплачуються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям і працівникам Збройних Сил, Національної Гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Держспецтрансслужби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, управління державної охорони, Держспецзв’язку, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань
Чи враховуються виплати на дітей при призначенні субсидії?

Відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, в загальний дохід одержувачів компенсації включаються всі види соціальної допомоги на дитину, за винятком тієї частини грошей за народження (усиновлення) дитини, виплата яких здійснюється одноразово.

Зверніть увагу! Постановою уряду №319 від 27.04.2016 року внесені зміни до порядку надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер при розрахунку сукупного доходу для призначення державної допомоги по сплаті комуналки не враховуються виплати при народженні дитини, грошова допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Чи не втратить сім’я субсидію після прописки нового мешканця?

При виникненні змін в складі зареєстрованих у квартирі мешканців, необхідно протягом місяця повідомити про це орган соціального захисту. На підставі цього повідомлення УПтаСЗН зробить всі необхідні запити до відповідних органів і здійснить перерахунок субсидії в межах установленого терміну її призначення.

Чи будуть діяти пільги при отриманні субсидії?

У зв’язку з прийняттям постанови КМ № 319 від 27.04.2016 року на період дії призначеної субсидії, пільги по оплаті житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу нараховуватися не будуть.

Чи можна оформити субсидію при наявності банківського депозиту?

Наявність у людини банківських вкладів не є обмеженням для призначення ЖКГ субсидії, оскільки відсотки від розміщених депозитів не враховуються до сукупного доходу сім’ї.

Як платити за комунальні послуги, якщо обов’язковий платіж перевищує показання лічильника?

При виникненні розбіжностей між обов’язковою частиною витрат на оплату житлово-комунальних послуг та їх фактичною вартістю за лічильником, необхідно виходити зі свідчень останнього. Держава стимулює громадян до економного споживання ЖКГ послуг і тому запустила програму монетизації субсидій. Детальна інформація, як отримати гроші за частину невикористаної суми субсидії – тут.


Як заощадити на комунальних послугах?

Знизити на 40-70% витрати на оплату води, газу, світла і опалення можна за допомогою урядової програми з енергомодернізації житла. Завдяки їй у громадян з’явилася можливість провести заміну старих газовий котлів на більш ефективні, утеплити будинки, а також встановити лічильник на воду або опалення за рахунок держави. Само собою, мова не йде про 100% оплату робіт, але компенсацію в розмірі від 20 до 70% витрачених коштів отримати цілком реально.2 online консультации по “Комунальна субсидія: основні нюанси

  • В предоставлении субсидии отказали, потому что прописана дочь, которая постоянно живёт за границей. До сегодняшнего дня получала субсидию, а теперь отказ по причине прописки человека, который фактически не проживает.

  • Прописана в однокомнатной квартире с тремя несовершеннолетними детьми, муж прописан у своей матери. До недавнего времени получала пособие на рождение ребенка, но с начала этого месяца дохода не имею и нигде не работаю. Сейчас узнала о новом порядке начисления субсидии. Встала на учет в центр занятости и получила официальный статус безработной. В собесе говорят, что нужно простоять на учете в центре занятости полгода и только потом можно подать документы на оформление субсидии.

Юридические консультации предоставляются только при условии прочтения ВСЕХ предыдущих разъяснений по данной тематике (см. выше), если схожие вопросы не обсуждались ранее.Добавить комментарий

Доступна консультация автора online ↑