Посвідка на постійне проживання. Документи, ціни


Документом, що підтверджує законне право іноземних громадян і осіб без громадянства на безстрокове і безвиїзне перебування на території України, є посвідка на постійне проживання (permanent residence permit). Порядок оформлення дозволу на постійне проживання в Україні регламентований Законом «Про імміграцію» та низкою інших нормативних актів (постанов Кабміну).

З 1 червня 2018 року постійна посвідка на проживання для іноземців оформлюється за допомогою Єдиного державного демографічного реєстру України. Документ видається в новому форматі – у вигляді пластикової ID-карти з безконтактним електронним носієм. Посвідка на проживання в формі книжечки дійсна протягом усього терміну, на який вона була видана.

Образец удостоверения ПМЖ


Як отримати посвідку на постійне проживання в Україні?

Інструкція щодо процедури отримання дозволу на проживання передбачає проходження таких етапів:

 • підготовка (консультації з юристом, збір необхідних документів з подальшим перекладом і нотаріальним посвідченням)
 • отримання дозволу на міграцію. Іноземцям, які знаходяться в Україні на законних підставах, необхідно звернутися до ДМС за місцем проживання. За межами нашої країни видачу дозволу на міграцію здійснюють дипломатичні представництва і консульські установи України за кордоном
 • оформлення іноземним громадянином посвідки на постійне проживання (потрібно заповнити і подати заяву до Міграційної служби, додавши повний комплект документів)
 • отримання посвідки в Державній Міграційній службі та реєстрація за місцем проживання

Які права дає посвідка на постійне проживання?

Отримання дозволу на постійне проживання на території України дає іноземцям та апатридам певні переваги в правах. Основні з них:

 • безперешкодний в’їзд в Україну без оформлення візи
 • необмежені терміни перебування на території нашої країни
 • відсутність щорічної потреби у продовженні терміну дії посвідки
 • можливість офіційно працювати без необхідності отримувати дозвіл на працевлаштування (тимчасову посвідку на проживання)
 • іноземець зберігає громадянство своєї країни, але є резидентом України і може користуватися податковими пільгами і ставками оподаткування, які застосовуються для українських громадян

Посвідка на постійне проживання дає можливість користуватися всім комплексом прав і обов’язків українських громадян (за рідкісним винятком, передбаченим Конституцією). Всі ці переваги надають іноземцям та особам без громадянства безліч нових можливостей при проживанні на території України за постійною посвідкою.


Хто може оформити постійну посвідку на проживання в Україні?

Відповідно до Закону України «Про імміграцію», право на оформлення постійної посвідки мають дві категорії осіб: перші отримують дозвіл на імміграцію в рамках, встановлених Кабінетом Міністрів квот, інші – поза квотами.

Найбільш поширеними підставами для отримання посвідки на постійне проживання є:

 • перебування в шлюбі з громадянином України понад 2 роки
 • наявність українського громадянства у дітей або батьків
 • право на українське громадянство за територіальним походженням

Якщо у іноземця немає достатніх підстав, щоб оформити постійну посвідку на проживання, але потрібно довго і безвиїзно перебувати на території України (наприклад, для роботи) – слід розглянути можливість оформлення тимчасової посвідки на проживання.

Які документи потрібні для отримання посвідки на постійне проживання?

Повний список документів, необхідних для оформлення посвідки регламентований «Порядком оформлення, виготовлення та видачі посвідки на постійне проживання». Для отримання права постійно проживати на території України іноземцю необхідно подати наступний пакет документів:

 • заяву на оформлення постійної посвідки (оригінал)
 • паспорт (оригінал і нотаріальна копія з перекладом на українську мову)
 • 4 фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра (на матовому папері)
 • дозвіл на імміграцію в Україну (копія)
 • квитанція про сплату державного мита
 • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності)

Залежно від підстав для видачі посвідки на постійне проживання на території України, перелік необхідних документів та довідок може змінюватися.

Терміни і вартість оформлення посвідки

Термін отримання посвідки на постійне проживання в Україні встановлений Законом «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Термін видачі посвідчення становить 15 робочих днів.

Ціна постійної посвідки на проживання в Україні для іноземних громадян і осіб без громадянства включає в себе:

 • держмито в розмірі 85 гривень
 • вартість державної послуги в сумі 253 гривні
 • бланк вартістю від 30 до 66 грн. (в залежності від накладної)
 • додаткові витрати (при оформленні посвідки через юркомпанії)

Ціни на отримання іноземцями в Україні постійного виду на проживання регламентовані Постановою Кабінету міністрів № 371 від 24.04.2019 року.


За новими нормами законодавства, зокрема ч. 5 ст. 31 ЗУ «Про ЄДДР», посвідка на постійне проживання видається терміном на 10 років. Раніше строк дії посвідчення не був обмежений, а обмін документа проводився лише при досягненні іноземцем 25-річного і 45-річного віку (за аналогією з вклеюванням нової фотографії в паспорт громадянина України).Юридические консультации предоставляются только при условии прочтения ВСЕХ предыдущих разъяснений по данной тематике (см. выше), если схожие вопросы не обсуждались ранее.Добавить комментарий

Доступна консультация автора online ↑