Bitcoin: як купити, обміняти і продати btc
Біткоін (Bitcoin) – криптовалюта (електронний еквівалент реальних грошей). По суті, біткоін є новою цифровою платіжною системою з можливістю моментального онлайн-переказу, що дозволяє здійснювати покупки, оплачувати послуги і навіть займатися інвестуванням.
Незважаючи на свою специфічність, зокрема, відсутність будь-якого контролю з боку банків і установ, bitcoin є вельми захищеною електронною валютою. Це обумовлено тим, що біткоін – децентралізована система, розташована на серверах по всьому світу, завдяки чому криптовалюта має практично ідеальний захист від взлому.
Крім того, bitcoin не схильний до інфляції, що сприяє швидкому зростанню його популярності в світі. Анонімність – ще один безперечний плюс при проведенні грошових операцій за допомогою біткоіну. Все це робить bitcoin (btc) ідеальним фінансовим інструментом для трейдерів.
Як можна використовувати біткоін?
На сьогоднішній день у багатьох країнах криптовалюта застосовується для здійснення покупок і торгівлі на біржі нарівні з доларом, євро та іншими національними валютами. У США, Японії, частині країн Євросоюзу та інших державах біткоінами можна розплатитися, наприклад, за авіаквиток, номер в готелі або прокат автомобіля.
За bitcoin можна купити нерухомість (будинок, квартиру), автомобілі, ювелірні вироби. До того ж, все більше інтернет магазинів приймають оплату в біткоінах: Цитрус, UiPservice (сервісний центр Apple), Microsoft, Rechi.ua, Dell, Expedia, airBaltic і т.п.
Витратити біткоіни можна і на оплату послуг туроператора, рекламного агентства та IP-зв’язку. Можна придбати серверне обладнання, програмне забезпечення. Крім того, можна оплатити навчання в деяких навчальних закладах Кіпру та Великобританії.
Як купити Bitcoin?
Купити біткоіни можна декількома способами: за готівку, через мобільний додаток або на біржі. Найбільш популярними майданчиками купівлі-продажу bitcoin в Україні є: Kuna, BTC Trade, мобільний гаманець Bitxfy, агрегатор Best Change, платформи LocalBitcoins і CoinMama, а також біткоін-обмінники UkrCash, E-BTC, Let’sPay і Bitcoin24.
За готівку покупку біткоінів можна зробити на BTCU.biz шляхом онлайн активації ваучера. Придбати ваучер можна через термінали iBox. Для цього необхідно в меню вибрати розділ «електронні гроші» і знайти послугу BTCU.biz, ввести свій телефонний номер і отримати чек з кодом. Після активації коду гроші будуть зараховані на ваш рахунок. Подальший обмін гривні на bitcoin здійснюється в тому ж сервісі, а курс встановлюється на момент внесення готівки в термінал.
Правовий статус біткоіна
По мірі того, як криптовалюта поширюється світом, люди все частіше замислюються: чи легальний біткоін? У зв’язку з тим, що новий вид грошей не має відповідного нормативного регулювання та певного юридичного статусу, ставлення до bitcoin в різних країнах сильно варіюється.
Вся суть дебатів щодо біткоіну на міжнародному ринку і у внутрішньодержавній політиці зводиться до відсутності єдиного законодавчого поля, в рамках якого здійснювалася б легальна діяльність з використанням віртуальних грошей.
Незважаючи на те, що погляди різних держав стосовно криптовалюти різняться, в цілому, статус bitcoin в світі визначено наступним чином:
- країни, які узаконили біткоін. Насправді їх всього дві: Іспанія, яка визнала ще в 2014 році Bitcoin офіційною платіжною системою, і Японія, компанії якої можуть використовувати віртуальну валюту біткоіни у фінансових операціях
- країни, що стимулюють розвиток bitcoin. Дані держави займаються розробкою нормативно-правової бази з метою запровадження цифрової валюти в економіку: Австралія, Великобританія, Німеччина, Нідерланди, Нова Зеландія, Сінгапур, США, Канада і т.д.
- країни, які встановили обмеження для криптовалют. Формально біткоін не заборонений в цих державах, але його оборот вважається нелегальним через що встановлюються всілякі обмеження на його використання: Індонезія і Росія. У Китаї операції з bitcoin дозволені тільки для фізосіб
- країни, що заборонили. В даний час пряма заборона на використання BTC встановлена тільки в Болівії, В’єтнамі, Таїланді і Еквадорі
Не розумію я сенсу в цій вебвалюті… Дуже ризиковане вкладення коштів, тим більше, що на початку серпня біткойн розділилася на дві окремі криптовалюти – bitcoin (оriginal – btc) і bitcoin сash. Так що тепер взагалі не зрозуміло, чого очікувати.