Новий зразок заяви і декларації на субсидію


Для оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги необхідно заповнити заяву на субсидію, а також декларацію доходів і витрат сім’ї. Бланки цих документів затверджені Міністерством соціальної політики України.

У 2020 році діє нова форма заяви на отримання субсидії. Декларація про доходи також заповнюється за новими правилами. Інструкцію щодо заповнення документів на субсидію можна подивитися і скачати на нашому сайті.

Нові шаблони документів для призначення субсидій легкі в заповненні, а інструкція Мінсоцполітики допоможе заповнити декларацію для субсидії і заяву максимально швидко (для цього потрібно не більше 15 хвилин).


Зразок заяви на субсидію

Заява для отримання від держави допомоги на оплату житлово-комунальних послуг — це документ, бланк якого затверджений Наказом Міністра соціальної політики № 604 від 02.05.2018 року. Ознайомитися зі зразком заяв на оформлення субсидії і завантажити новий бланк цього документа можна на сайті Юридичного порталу України.

Приклад заяви на субсидію з інструкцією по заповненню:

Приклад заповнення заяв на отримання субсидії


Скачати зразок заяви на субсидію

Зразок декларації на субсидію

Декларація про доходи та витрати при оформленні субсидії — це найважливіший документ, який визначає можливість отримання державної допомоги для оплати послуг ЖКГ (при призначенні субсидій враховується дохід сім’ї та її витрати). Неправильне заповнення декларацій субсідіантом може спричинити відмову в наданні держдопомоги на оплату комунальних послуг.

Ознайомтеся зі зразком правильного заповнення декларації на субсидію, з докладною інструкцією по кожному розділу. Юридичний портал України надає можливість завантажити нові бланки декларацій доходів та витрат сім’ї для отримання субсидії (актуальна форма бланка декларації затверджена Наказом № 604 Мінсоцполітики від 2 травня 2018 року).Приклад заповнення декларації про доходи та витрати сім’ї:

Приклад заповнення декларацій для отримання субсидії

Скачати зразок декларації на субсидію

Бланки заяв та декларацій

Для призначення або продовження субсидії завантажте і подайте до органів соцзахисту нові бланки документів — заява та декларація:

Документи (шаблони) затверджені Наказом Мінсоцполітики № 604 «Про затвердження форм Заяви про призначення житлової субсидії та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії».


Читайте про новий порядок надання субсидій у 2020 році6 online консультации по “Новий зразок заяви і декларації на субсидію

  • При заповненні декларації для субсидії вимагають ідентифікаційний податковий код (ІПН) дитини до 14 років, хоча повинно бути достатньо номера свідоцтва про народження.

  • Власниця будинку (пенсіонерка) проживає одна, хоча прописані там також донька, зять та дві онучки. При поданні декларації на отримання субсидії працівники соціальної сфери вимагають довідки про місце проживання доньки та повнолітніх членів її сім’ї. У разі ненадання цих документів в отриманні субсидії буде відмовлено. До декларації власник додав довідку про те, що інші прописані особи дійсно зареєстровані, але фактично не проживають за місцем реєстрації (прописки). Працівників соцзахисту такі довідки не влаштовують, вони не беруть їх до уваги і відмовляють в наданні субсидій.

  • Подружжя проживає окремо (прописані в будинках своїх батьків). До цього часу отримували субсидії на два домогосподарства. За новими правилами призначення субсидії дохід подружжя буде враховуватися двічі. Виходить, що обидва домогосподарства втратять субсидію.

  • Вимагати для оформлення субсидії паспортні дані та ПІН-код осіб, які зареєстровані в помешканні, але не проживають — це порушення ЗУ «Про захист персональних даних» і Конституції України!

  • Чоловік і дружина з низьким рівнем пенсійного забезпечення. Чоловік зареєстрований один у власній квартирі, де і веде власне домогосподарство. Дружина також зареєстрована в своїй квартирі, де також веде власне господарство. До 01 травня 2018 року кожен отримував субсидію для оплати утримання власних квартир окремо. Зараз чоловік повинен декларувати свій дохід, плюс дохід дружини, хоча вона не має ніякого відношення до ведення домогосподарства чоловіка. Ідентично, дружина в своїй декларації повинна додавати дохід чоловіка, який не бере участі в її господарстві. Таким чином доходи подружжя враховуються двічі, що позбавляє субсидій і чоловіка, і дружину. У нових деклараціях мова йде про членів домогосподарства, які не є членами сім’ї! Але доходи чоловіків і дружин все одно рахують. Це не є правомочним — змушувати підсумувати двічі доходи членів сім’ї, які ведуть окремо власне домогосподарство.

  • Субсидію оформляє жінка вдова. В її квартирі, окрім неї, зареєстровано сина, однак він там не проживає вже більше 15 років. Син надав матері довідку з місця роботи про те, що він дійсно працює в іншій області. По місцю оформлення субсидій додатково вимагають паспортні дані та реєстраційний номер жінки сина. В разі ненадання такої інформації заявляють про відмову у наданні субсидії.

Юридические консультации предоставляются только при условии прочтения ВСЕХ предыдущих разъяснений по данной тематике (см. выше), если схожие вопросы не обсуждались ранее.Добавить комментарий

Доступна консультация автора online ↑

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично