Нові правила отримання житлової субсидії в 2020 році


Хто має право на отримання комунальної субсидії на 2020 рік?

За законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу (в межах встановлених норм споживання та з урахуванням пільг). Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.

У 2020 році внесено зміни до порядку надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Одним з нововведень уряду є пропозиція тимчасової відміни пільг на квартиру. Таким чином, на період отримання субсидії громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, вони нараховуватися не будуть. Проте, розрахунок субсидії буде проводитися з урахуванням пільг на сплату послуг і обсяг обов’язкового платежу за послуги ЖКГ буде залежати виключно від доходів сім’ї.

Житлово-комунальна субсидія оформляється на одного з зареєстрованих членів домогосподарства (сім’ї), на ім’я якого відкрито особові рахунки на оплату комунальних послуг. Решта членів домогосподарства для призначення субсидії повинні підтвердити свою згоду на доступ і обробку персональних даних. Квартиронаймачі, які сплачують комунальні послуги відповідно до договору оренди, також мають право на надання субсидії.


Право на отримання субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається тим громадянам, чиє житло не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для обігріву. При цьому, якщо житлові приміщення опалюються одночасно декількома способами (теплова енергія, природний газ або електроенергія), субсидія призначається і виплачується тільки на один вид палива.

Хто не має права на житлову субсидію в 2020 році?

Внаслідок оновлення урядової програми надання доплат на сплату комунальних платежів, призначення житлової субсидії відбувається з урахуванням майнового стану здобувача. Через зміни в умовах субсидіювання українських громадян, приблизно 15-20% субсидіантів позбавляються пільг на ЖК-послуги.

Адвокат з житлових питань Юридичного порталу України (LawPortal.com.ua) детально розглянув оновлені правила призначення і новий порядок переоформлення субсидій у 2020 році. Почнемо з відповіді на питання про те, як оформити і перепризначити субсидію (які документи потрібні), кому субсидія грошима нараховується автоматично (за програмою монетизації) та хто більше не має права на отримання субсидії готівкою.


Через нові правила нарахування житлово-комунальних компенсацій в 2020 році, право на отримання субсидії втратили наступні категорії громадян:

 • орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду
 • особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень
 • володарі автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами
 • особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або іншим законним спосіб набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб
 • боржники з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень)
 • власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї
 • особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам органи УПтаСЗН автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми, що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії
На які послуги і в якому обсязі поширюється субсидія?

Відповідно до програми житлових субсидій, держава відшкодовує витрати на оплату користування житлом та комунальних послуг (тепло-, газо-, водопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот). Крім того, один раз на рік, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, надається грошова субсидія на їх купівлю (Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).Постановою Кабінету Міністрів України №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» прийняті єдині для всієї України норми житла та споживання комунальних послуг, на які може бути призначена субсидія. Вищевказані стандарти періодично оновлюються новими постановами КМУ в галузі субсидування (lawportal.com.ua відстежує ці зміни).

Оновлені Кабміном норми споживання газу і води (з розрахунку на одну людину) та електроенергії (світла) для нарахування субсидії протягом 2020 року можна переглянути в нашій Таблиці споживчих лімітів обсягів ЖКП.

Норми споживання газу, води та електроенергії (світла) з розрахунку на одну людину

Кабмін періодично змінює соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг для надання пільг і субсидій. Наприклад, для сімей, що складаються з 1-2 непрацездатних осіб (в тому числі пенсіонерів) соціальна норма житла, на яку надається субсидія, була збільшена з 49 кв. м. до 75 квадратних метрів на домогосподарство. Однак збільшення соціальних норм житла для пільговиків і отримувачів субсидійних грошей було скасовано Постановою Кабінету Міністрів України № 329 від 27.04.2018 року.

За результатами розгляду заяви на отримання та продовження субсидії, Комісія з питань призначення житлових субсидій має право задовольнити заяву і надати субсидіювання на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі за умови, що вона перевищую соціальну норму, розраховану для домогосподарства, не більш як на 30 %.

Через карантин у зв’язку з коронавірусом одержувачам житлових субсидій виплатять додаткову компенсацію на оплату комунальних послуг (середній розмір доплати від держави становить 300 гривень). Через коронавірус соціальні нормативи використання електроенергії, газу та води на період карантину збільшені на 50 відсотків.

Як отримати житлово-комунальну субсидію в 2020 році?

Процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення (соцзабез) за місцем реєстрації заявника (орендарі — за місцем проживання). Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви та декларації. Документи можуть бути подані особисто або надіслані поштою. Крім того, в Україні працює система онлайн-оформлення субсидій.

Міністерство соціальної політики України оприлюднило інформацію про спрощення порядку надання субсидій. Згідно із заявою українського Уряду, таке рішення прийнято у зв’язку з регулярним підвищенням тарифу на житлово-комунальні послуги (зокрема — на газ, холодну і гарячу воду, електроенергію та теплопостачання). Вам буде потрібен наступний перелік документів для отримання субсидії (оновлений список):

 • заява на субсидію
 • при наймі житла — договір оренди
 • декларація про доходи (докладніше про заповнення декларації: які доходи враховуються)
На який термін призначається житлова субсидія?

Комунальна субсидія надається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

Періоди року, які використовуються для розрахунку субсидії:

 • на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня
 • на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня

Для орендарів житла (квартирантів) правила отримання субсидії дещо інші. Відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється за наявності договору найму (оренди). Субсидія надається до кінця місяця, в якому закінчується термін дії договору оренди, але не більше, ніж на 1 рік. Автоматичного переоформлення субсидії для квартирантів не передбачено і для подальшого отримання компенсації на сплату ЖКГ орендарю необхідно особисто звернутися в УПтаСЗН.

Для домогосподарств, які використовують природний газ / електроенергію для індивідуального опалення, розмір субсидії на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

У деяких випадках субсидія може бути призначена за минулий період. Зокрема, при зверненні протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону. Подібна норма діє і відносно громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, субсидія їм може бути призначена з дня виникнення відповідного права, але не більше ніж за 6 місяців до звернення за субсидією.

При відсутності змін в родині перерахунок субсидій здійснюється автоматично і не вимагає додаткового звернення до органів соцзахисту. Однак основним моментом для збереження житлової субсидії є своєчасне погашення своєї частини платежу за послуги ЖКГ. В 2020 році субсидія не призначається і термін її дії на наступний період не продовжується, якщо у громадян є борг по оплаті комуналки строком більше одного місяця (Постанова Кабміну № 62 від 06.02.2019).

Перепризначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон для деяких категорій субсидіантів здійснюється виключно після надання нових заяв і декларацій. Зокрема, це:

 • внутрішньо переміщені особи. Для оформлення субсидії ВПО більше не потрібно подавати договір найму житла, підставою для нарахування компенсації є акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї
 • громадяни, які звертаються за грошовими виплатами на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива
 • сім’ї, в яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб в попередньому сезоні менша, ніж кількість прописаних


Як розрахувати розмір субсидії в 2020 році на оплату комуналки?

Алгоритм дій при самостійному розрахунку розміру житлової субсидії наступний:

 • визначення середньомісячного сукупного доходу сім’ї
 • розрахунок обов’язкового відсотка платежу за послуги ЖКГ
 • обчислення розміру обов’язкового платежу

Увага! При розрахунку сукупного доходу сім’ї не враховується допомога при народженні дитини, аліменти, державна соцдопомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також допомога внутрішньо переміщеним особам. Решта видів соціальних виплат (в тому числі стипендія) підлягають обліку.

Для приватних підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, сукупний дохід (незалежно від отриманого прибутку) за кожен місяць розраховується за таким принципом:

 • ФОП платники єдиного податку 1 групи — зараховується дохід на рівні мінімальної заробітної плати, встановленої Кабміном
 • ФОП платники єдиного податку 2 групи — два розміри мінімальної зарплати
 • ФОП платники єдиного податку 3 групи — три розміри мінімальної зарплати
Онлайн-калькулятор розрахунку субсидій

Сам по собі розрахунок субсидії досить складний, тому що пов’язаний з використанням безлічі критеріїв і застосуванням різних коефіцієнтів і формул. Щоб спростити для громадян процес обчислення Міністерство соціальної політики України розробило онлайн калькулятор субсидії.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій. Згідно з нововведеннями, при призначенні безоплатної компенсації на оплату ЖКГ до сукупного доходу громадян тепер не будуть зараховуватися:

 • вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок
 • вартість протезно-ортопедичних виробів та засобів реабілітації
 • суми регресних виплат (відшкодування шкоди за ушкодження здоров’я працівника)

Ще одним нововведенням КМУ при призначенні субсидії на 2020 рік є послаблення пенсіонерам. Змінено систему обліку доходів, тепер непрацюючі пенсіонери будуть оформляти житлову субсидію за новими правилами. Замість сукупного доходу за попередній рік, при розрахунку компенсації пенсіонеру враховується дохід тільки за один місяць, який передував зверненню в УПіСЗН.

Як отримати субсидію тільки на фактично проживаючих мешканців?

Розгляд комісією питання про нарахування субсидії на фактичну кількість людей, які проживають в квартирі (будинку), здійснюється на підставі письмової заяви субсидіанта з відповідним проханням. При цьому, в декларації вказується повний склад зареєстрованих мешканців, але з позначкою «не проживають» навпроти відсутніх членів сім’ї.

На підставі цих документів, а також довідки, що підтверджує факт непроживання конкретної особи за цією адресою, соціальний інспектор перевіряє матеріально-побутові умови і складає акт. За результатами перевірки співробітниками УСЗН готується подання на Комісію, рішення якої є обов’язковим до виконання ЖКГ.

Таким чином, цілком реально отримати через комісію постанову про нарахування плати за послуги ЖКГ тільки на фактично проживаючих у квартирі людей (наприклад, не 4 прописаних, а 2 реально проживаючих). В такому випадку доходи для розрахунку субсидії враховуються тільки на тих осіб, які фактично мешкають в квартирі чи будинку.

Уточнення! Винесення такого рішення жодним чином не впливає на прописку громадян, відсутніх за зареєстрованим місцем проживання. Вони як і раніше будуть прописані за старою адресою, але на період їх відсутності плата за комунальні послуги нараховуватися їм не буде.Про які зміни в сім’ї необхідно повідомити в соцзабез?

Відповідно до закону, одержувач субсидії зобов’язаний повідомити орган соціального захисту населення про будь-які зміни в родині, будь то зміни в складі мешканців, соціального статусу, джерела доходів, модифікації переліку одержуваних ЖКГ послуг або умов їх надання, а також про придбання товару або оплати послуг на суму понад 50 000 гривень. Інформування органу соцзахисту про зміни, що сталися відбувається у встановлений Законом термін (один місяць), шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява та декларація.

Чи проводиться перерахунок субсидії при підвищенні вартості комунальних послуг?

Відповідно до пункту 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, перерахунок субсидії в межах установленого терміну її призначення здійснюється без звернення громадян у випадках:

 • зміни цін і тарифів на послуги ЖКГ
 • встановлення нової дати початку (закінчення) опалювального періоду
 • встановлення КМ нового розміру частки витрат громадян на оплату ЖКГ
 • зміни соціальної норми житла та нормативів користування комунальними послугами
 • проведення перерахунку розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі

Нещодавнє підвищення тарифів на гарячу і холодну воду, опалення, газ і світло викликало збільшення кількості звернень громадян за компенсацією в опалювальний сезон 2020-2021. У той же час через зростання цін на комунальні послуги зростуть і витрати на субсидії з держбюджету. У зв’язку з цим процедура надання субсидії у 2021 році буде реформована.


Як перевірити субсидію, дізнатися її розмір або причини відмови

Щоб дізнатися про нарахування монетизованої субсидії і перевірити її розмір в 2020 році потрібно використовувати online-сервіс «Єдиний державний реєстр отримувачів субсидій» (див. коментарі). Сайт розроблений та підтримується Мінсоцполітики України. За допомогою Інтернет можна з’ясувати, чи призначена житлова субсидія та її суму на опалювальний і неопалювальний сезони. У разі відмови в наданні субсидії, причини і підстави зупинення або повного припинення виплат можна дізнатися в особистому кабінеті (доходи менше мінімальної зарплати, несплата ЄСВ, наявність боргу).38 online консультации по “Нові правила отримання житлової субсидії в 2020 році

 • Отримали платіжки за світло, газопостачання і опалення, але «субсидія» в квитанціях не врахована (зазначено 0). Монетизацію нарахували лише на оплату холодної води. Після скарги до відділу соціального захисту отримали відмову в субсидії через те, що один з членів родини не сплатив обов’язковий щомісячний платіж. Про заборгованість з єдиного соціального внеску повідомила Державна фіскальна служба (ДФС).

 • Що робити, якщо в державному онлайн реєстрі відображається стан субсидії «не діюча»?

  • Консультация юриста

   Потрібно зателефонувати до УПСЗН і з’ясувати правові підстави припинення субсидії. За статистикою управлінь праці та соціального захисту населення, в більшості випадків призупинення субсидій відбувається через порушення отримувачем нового порядку оформлення житлово-комунальної субсидії (Постанова КМУ № 807 «Положення про порядок призначення житлових субсидій»).

 • Звернувся до управління праці за консультацією щодо призначення субсидії, повідомивши, що за адресою домогосподарства зареєстровані колишня дружина та донька, які фактично проживають за іншою адресою. Соцзахист вимагає надати відомості про непроживаючих осіб, у тому числі, серію та номер паспорту і реєстраційні номери облікових карток платників податків.

 • Автоматично не нарахували субсидію посилаючись на те, що була відсутня інформація про сімейний стан субсидіанта, хоча він не змінився. Втрачено два місяці. На гарячій лінії по субсидіям пропонують звертатись в суд і оскаржувати бездіяльність соцзахисту. Нас просто обманули з автоматичним перерахуванням субсидій.

 • Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №534, перерахунок сум невикористаних субсидій проводиться щорічно: першого травня і першого жовтня поточного року.

 • Самостійно зібрав весь пакет документів, які необхідні для оформлення субсидії:

  • декларація про доходи;
  • заява на призначення субсидії;
  • довідка про склад сім’ї і фактичну кількість проживаючих;
  • довідки про відсутність боргу з газового господарства та РЕМу;

  Але, ні на мою вимогу, ні на запрос УСЗН від ЖКУ, не можу отримати довідку про стан заборгованості.

 • В соціальних нормах на споживання електроенергії вказано: «при наявності гарячої води». При цьому незрозуміло, що мають на увазі — централізована подача гарячого водопостачання чи нагрівання води власним газовим котлом.

 • Оформляла субсидію онлайн і прийшло повідомлення від сайта, що заяву розглянуто позитивно і субсидія надана, але для успішного завершення процедури додатково потрібно надати довідку про склад сім’ї та підписати заяву з декларацією. Коли приїхала в управління соцзахисту мені повідомили, що додатково необхідно привезти акт обстеження матеріально-побутових умов проживання.

 • У минулому році по субсидії було надано 360 кубів газу на місяць, а цього року надали лише 270 куб.м (з надбавкою).

 • Увага, нововведення! Представники собесу (відділ із надання субсидій) почали приходити до громадян, які хочуть отримати субсидію, перевіряють стан квартири і оцінюють її (ремонт, побутова техніка тощо). Якщо не впускаєш до помешкання цих перевіряючих — у субсидії на 100 % відмовлять.

 • Я і мій чоловік — приватні підприємці, дочка студентка (вчиться на державному, денна форма навчання, без стипендії). Здали довідку дитини з ВУЗу, копії своїх паспортів і дві довідки з податкової де вказано доходи (група оподаткування, чоловік на загальній системі), а також довідку про склад сім’ї. Нам вертають документи, тому що соцзабезу потрібна ще одна довідка про те, що ми помісячно сплачуємо внесок в пенсійний фонд. В ПФ таку довідку не дають, тому що звіт здається раз у рік, а податкова інспекція також не хоче видати довідку спираючись на те, що в соцзабезі є база даних, де вказані всі сплати і нарахування.

 • За оновленими правила призначення компенсацій, субсидію на ком. послуги не можуть отримати ті громадяни, у кого площа будинку перевищує 200 кв.м., за винятком багатодітної сім’ї. Так от, ми і є багатодітна родина, але нам відмовили у субсидіювання. Офіційна причина відмови: діти повинні прожити разом з батьками за адресою їх прописки протягом мінімум одного року.

 • По неофициальным данным, есть распоряжение правительства выдавать субсидии на следующий год в количестве не более 10 % от общего числа оформленных в текущем году. Для этого придуманы все последние нововведения, чтобы можно было на начальном этапе не принимать документы на рассмотрение. Нас также «отшили», а причина была озвучена следующая. На жилплощади прописаны 4 человека (я, брат, сестра и наша мама-пенсионерка). Один из членов семьи состоит на учёте в наркодиспансере. Из-за того, что есть «працездатний» член семьи, который не работает — в принятии документов на субсидию отказано.

 • В субсидії на опалювальний період 2020-2021 року — відмовлено. Одна з підстав відмови: студентка навчається на державному бюджеті (але стипендії не отримує). Проживає і прописана у помешканні одна.

 • Понад 3 роки отримували субсидію і щоразу її перераховували і подовжували автоматично. В цьому році звернулися до собезу, щоб взнати норми на поточний рік і там повідомили, що субсидія не буде призначена через те, що «необхідно було написати заяву». За літній період вже не отримаємо компенсації, а на зимовий опалювальний сезон необхідно знову подавати нові заяви на субсидію. Але, більш за все, вона не буде призначена, оскільки надто великий сукупний дохід сім’ї (понад 10 тисяч гривень на 2 дорослих і 2 дітей). А ще одна підстава для відмови — по даним собеза на протязі двох місяців не було відрахувань до пенсійного фонду з нарахованої зарплати (але згідно довідки з ПФ щомісячні відрахування роботодавцем здійснювались).

 • Субсидію не надають і вимагають довідки з місця проживання іншої зареєстрованої особи. В довідці про склад сім’ї вказано: «зареєстровані, але не проживають» і є підписи трьох сусідів, які підтверджують не проживання зареєстрованої особи. Соцзахист така довідка для надання субсидії не влаштовує.

 • Чоловік був прописаний у батьківській квартирі, але за місцем своєї прописки фактично не проживав. Усі роки для призначення і продовження субсидії було достатньо справки від чоловіка про те, що він мешкає за іншою адресою. Цього року таку справку відмовились приймати і у субсидії відмовили. Чоловіку довелося виписатися з квартири і приписатись у чужих людей.

 • Багато осіб непенсійного віку звільнені з попереднього місця роботи у зв’язку з різноманітними ліквідаціями і реорганізаціями держустанов. Такі особи позбавлені засобів існування з незалежних від них причин (з ініціативи держави). І якщо у сім’ї є така особа — по новим правилам цій родині субсидія призначатись не буде. Фактично виходить, що людина не має доходу з вини держави, а постраждає від цього ціле домогосподарство, у якому проживає особа з таким «доходом»…

 • Отменили субсидию по причине нововведений в законодательстве. Сообщили, что в ближайшее время все автоматически пересчитают и субсидию продлят. Спустя месяц никакого результата нет. Ещё спустя некоторое время мне сообщили, что нужно вновь подать заявление на субсидию, после чего сделают перерасчет. В итоге субсидию возобновили с момента подачи нового заявления (при этом пропало 2 месяца).

 • Хотели оформить субсидию на квартиру, снятую по договору найма. Причина отказа: в справках ЖКО из Тепловодоканала, газовой службы и РЕМ нулевые показания, так как в квартире нет прописанных. Для назначения субсидии требуют указывать количество зарегистрированных на жилплощади, а отсутствие таковых является причиной для отказа. Прописаться в квартире не можем, так как арендуем её (есть договор найма). Таким образом, наши низкие доходы позволяют оформить субсидию, а требуемые справки — нет.

 • Щоб дізнатись про подовження субсидії зайшли на сайт Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій. В графі «№ Заяви» вказано дійсний номер, але графа «Розмір Субсидії ЖКП За Місяць, грн.» містить незрозумілу суму (менше, ніж повинно бути насправді). Некоректна сума міститься також в графі «Розмір Субсидії СГТП Річний» он-лайн Реєстру субсидіантів. Графа «За Період» відображає лише плату за попередній сезон, без корегувань за поточні періоди. Оформлення субсидії на новий опалювальний сезон, як і її продовження, не відображається на сайті Міністерства соцполітики України в online-режимі. Період нарахувань в Єдиному держреєстрі отримувачів субсидій не включає часовий проміжок, коли було отримано компенсацію сплати за газо-постачання і призначено субсидію на вивіз сміття, ліфт і СДПТ (ці платежі не враховані в субсидійному Реєстрі).

 • Здала довідку про склад сім’ї для субсидії, а також документи (копія свідоцтва) про розлучення, але для призначення компенсації ЖКХ в соцзахисті вимагають ще акт про те, що другий з подружжя фактично не проживає з дружиною (вже колишньою жінкою).

 • Подавала заяву та декларацію на оформлення субсидії в електронній формі, через офіційний веб-портал Мінсоцполітики. ЕЦП заявника не було, але підписала документи звичайним підписом (у паперовій формі) протягом одного місяця з дня подання електронної заяви і декларації через Інтернет. У наданні субсидії було відмовлено з посиланням на пункт 13 Постанови КМУ № 848.

 • При заповненні декларації на субсидію було таке запитання: «чи перебували за кордоном більше 60 днів за півроку».

 • Отримав субсидію. До цього придбав авто, якому було вже 5 років. Згідно нових правил призначення субсидій, її не нададуть, якщо авто менше п’яти років. Але мені відмовили у продовженні субсидії, мотивуючи це тим, що доходи для розрахунку беруть за попередній рік, а минулого року моєму авто було 4 роки.

 • В квартирі зареєстровано три особи: я (інвалід дитинства), малолітній син і донька, яка проживає разом з чоловіком за межами України. Діти поїхали заробити гроші на своє житло. Мені відмовляють в отриманні субсидії через прописку дочки. Оплатити всі послуги ЖКГ я не зможу.

 • По новым правилам для получения субсидии непрописанных родственников заставляют вписывать в декларацию. При этом доходы таких родственников будут учтены дважды, как будто за свои квартиры они не платят.

 • Дружина зареєстрована за місцем колишнього проживання (до шлюбу), а фактично проживає разом з чоловіком. При поданні документів на субсидію чоловіком та матір’ю дружини, її доходи враховано за двома адресами. Тож дохід один, а враховується в обох випадках (тобто двічі).

 • Особам працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості (як безробітні) органи УПтаСЗН автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми! Це істотно знижує ймовірність нарахування субсидії, а фактично — таким особам взагалі не дадуть компенсацію на оплату комунальних послуг.

 • За новими правилами право на субсидію втрачають громадяни, які є власниками будинків площею 200 та більше квадратних метрів. А яка саме площа мається на увазі (житлова, загальна чи опалювальна) — не зрозуміло.

 • У будинку зареєстровано четверо осіб, а фактично проживає лише одна людина. Субсидію не надають і вимагають надати довідки з місця проживання інших зареєстрованих осіб. В довідці про склад сім’ї вказано: «зареєстровані, але не проживають». Соцзахисту така довідка для надання субсидії не підходить. При цьому, із 4 зареєстрованих в помешканні людей, двоє проживають в Криму. Отримати довідку про місце проживання цих осіб неможливо. І це спрощена система надання субсидій?!

 • В отделе субсидий говорят, что про смену места работы, изменение заработка (и про отсутствие дохода) сообщать в отдел субсидий уже не нужно. Всё автоматически пересчитывается на основании сведений из налоговой.

 • З величезною бюрократичною тяганиною оформили субсидію на 2020 рік. Оскільки її розмір незначною мірою покривав комуналку — виникла заборгованість за послуги ЖКХ. Після погашення заборгованості, субсидію так і не поновили.

 • Я живу в Кропівницькому. Мені держава надала субсидію. В ДП «Центргаз» повідомили, що з нового 2020 року якщо не випалювати весь газ — субсидію заберуть і обов’язковий платіж буде платити субсидіант.

 • Після прийняття нової пенсійної реформи моїй мамі перерахували пенсію. Зараз з усіма надбавками виплати складають майже 3,5 тисячі гривень. Чи не відберуть субсидію через підвищення пенсії?

  • Консультация юриста

   Призначену на зимовий період субсидію, через підвищення пенсій в Україні, ніхто відбирати не буде, адже її розрахунок проводився з урахування доходів за попередні півроку. Проте, після перерахунку субсидій на неопалювальний період 2020 року значна кількість пенсіонерів може втратити право на державну допомогу по сплаті комунальних платежів.

 • Наша сім’я складається з трьох осіб: двоє дорослих (безробітні, бо живемо в селі) і дитина. Маємо приватний будинок 76 кв.м. В зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати субсидія на літній період зменшилася в десять разів. Звернулась до місцевого соцбезу за роз’ясненням. Сказали, що дали нам дозвіл користуватися 12 кубами води, 180 кВт електроенергії та 42 куб. газу, але оплачувати ми повинні самі. Нащо мені їх дозвіл, якщо плачу сама? Загалом субсидія склала 1 грн. за сміття, 16,85 грн. за воду і 22,12 грн. за газ. Просто знущання якесь над людьми!

Юридические консультации предоставляются только при условии прочтения ВСЕХ предыдущих разъяснений по данной тематике (см. выше), если схожие вопросы не обсуждались ранее.Добавить комментарий

Доступна консультация автора online ↑

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично