Нові закони-2020: підвищення зарплати, пенсії …


Після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах і проведення дострокових парламентських виборів, партія «Слуга народу» отримала конституційну більшість голосів. Згідно ст. 83 Конституції України, якщо в депутатську фракцію входить більше 50% нардепів від конституційного складу парламенту, вона має права коаліції.

Юридичний портал України www.lawportal.com.ua відстежує всі нові та важливі закони, які приймає в ВРУ правляча парламентська коаліція фракції «Слуга народу». У цій статті юристи зібрали останні закони, прийняті Верховною Радою IX скликання, які особливо важливі для українців (інформація оновлюється).

5 нових законів Верховної Ради України в 2020 році: *


  • підвищення розміру виплати дитячої допомоги
  • підвищення мінімальної та реальної зарплати
  • підвищення пенсії всім групам пенсіонерів
  • зниження ціни на світло і газ для населення
  • зниження тарифів ЖКГ на опалення і воду

* нові закони, які найбільше чекають українці (список прийнятих — див. далі)

Підвищення дитячої допомоги

В Україні очікується збільшення суми виплат при народженні 1, 2 і 3 дитини. У Верховній Раді існує кілька нових законопроектів про підвищення дитячої допомоги з 2020 року, проте найбільш очікуваний механізм збільшення розміру виплат наступний:

  • допомога на першу дитину після народження виплачується в сумі 25000 грн. і далі по 2083 гривень на місяць до 3-х років (всього 100 000 грн.)
  • допомога на другу дитину після народження виплачується в сумі 50000 грн. і далі по 4166 гривень на місяць до 3-х років (всього 200 000 грн.)
  • допомога на третю дитину після народження виплачується в сумі 100000 грн. і далі по 8333 грн. в місяць до 3-х років (всього 400 000 грн.)

Такі розміри підвищених виплат передбачені Постановою ВРУ № 2000-П «Про висновки і пропозиції до Закону України про Державний бюджет на 2020 рік».Перерахунок суми дитячої допомоги, після її збільшення Верховною Радою, проводиться через десять днів з моменту офіційного опублікування нового закону про підвищення розміру виплат на дітей до трьох років (стаття 94 Конституції України).

Детальніше про суми виплати при народженні дитини в 2020 році.

Підвищення зарплати

Від чого залежить підвищення зарплати бюджетникам (медикам, вчителям, військовим) і працівникам приватного сектора в 2020 році? Відповідь: абсолютно очевидно, що зростання доходів українців прямо пов’язано з мінімальною заробітною платою, розмір якої встановлюється Законом «Про державний бюджет України на 2020 рік». Щорічне збільшення мінімальної з/п до рівня, регламентованого чинним законодавством, є обов’язковим для всіх керівників підприємств, установ і організацій державної (в т.ч. комунальної) і приватної форми власності (сюди входять різноманітні фірми, компанії, іноземні представництва тощо).

Мінімальна зарплата в Україні з 01.01.2020 виросла на 550 гривень і становить 4723 грн. Міністр фінансів України Оксана Маркарова заявила, що саме така сума мінімальної заробітної плати відповідає показникам зростання економіки, а більш значне збільшення цієї цифри буде вже надмірним. Економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач також вважає, що стрімке зростання мінімальної з/п, яке спостерігається в останні роки, необхідно призупинити до успішного завершення основних структурних реформ в економіці країни. При цьому колишній Міністр соціальної політики Павло Розенко зазначив, що розмір мінімальної зарплати в Україні на 2020 рік можна підвищити до рівня 7000 гривень, з урахуванням 4,6% зростання ВВП (за даними Державної служби статистики).

Незважаючи на всі розбіжності економічних експертів, згідно прийнятого ВРУ Закону про держбюджет, до кінця 2020 року мінімальна заробітна плата в Україні збільшиться до 5000 гривень. З урахуванням цифр, закладених у державному бюджеті, фахівці стверджують, що сума реальної (середньої) зарплати по Україні на 2020 рік не повинна бути нижче 12 700 гривень.

Підвищення пенсій

У 2020 році в Україні передбачено 3 стадії підвищення пенсії:

  • в січні (збільшення військових пенсій)
  • в липні і грудні (збільшення мінімальної пенсії)

Крім щорічного підняття розміру пенсійних виплат, в березні 2020 року має бути проведена індексація пенсій всіх українських пенсіонерів. За словами голови Комітету з питань соціальної політики Верховної Ради України Галини Третьякової, березневе зростання пенсії в 2020 році повинно скласти від 12 до 13 відсотків.

Розрахунок запланованого зростання (індексації) вказано станом на момент розгляду проекту держбюджету на 2020 рік, яким передбачено 172,6 млрд грн. для ПФУ. Важливо знати, що проіндексувати виплати і підняти їх розмір для пенсіонерів стане можливим лише за умови успішного завершення реформи прожиткового мінімуму.

Докладніше про пенсії в Україні.Юридические консультации предоставляются только при условии прочтения ВСЕХ предыдущих разъяснений по данной тематике (см. выше), если схожие вопросы не обсуждались ранее.
Добавить комментарий

Доступна консультация автора online ↑

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично